PŘÍBĚH A HISTORIE

Royal Czech Beer

ČESKÁ REPUBLIKA

ROYAL CZECH BEER

Oficiální historie našeho piva se začala psát 17. 5. 2013, k tomuto datu vznikla obchodní značka Royal Czech Beer. Příběh vzniku našeho piva má však mnohem hlubší kořeny. Celé to začalo již v mládí našeho zakladatele Radka Trojny, kterého pivovarství vždy fascinovalo ve všech možných ohledech, ať už to byl technologický vývoj, historie či přímo jeho výroba. Po revoluci a otevření hranic v roce 1989 Radek Trojna neváhal a začal se vzdělávat v oboru pivovarství globálně. Vzhledem k tomu, že si však uvědomoval poctivost a kvalitu technologie výroby piva v České republice, rozhodl se prezentovat české pivo a celou českou kulturu ve světě. To byl počátek značky Royal Czech Beer.

Základním kamenem pro výrobu našeho piva je především navázání na tradiční českou technologii, jejíž počátky se datují již do roku 993, kdy se pivo vařilo v Břevnovském klášteře. Právě s tímto pivovarem naše firma dlouhodobě spolupracuje. Kromě toho se můžeme pyšnit i spoluprací s firmou HOLS a.s.. Dovolte nám prosím, abychom těmto společnostem touto cestou poděkovali.

Královská vznešenost českého piva

Název "Royal Czech Beer" je odvozen od královské vznešenosti českého piva. Inspirací ke královskému názvu značky byl Radku Trojnovi také jeho celoživotní vzor, Karel IV. Kromě data založení značky Royal Czech Beer je druhým milníkem v historii společnosti rok 2018, kdy proběhlo úspěšné uvedení naší značky na zahraniční trhy.

Postupem času se z Royal Czech Beer stala značka světově uznávaná. Naše pivo proto můžete nalézt na mnoha místech ve světě, z nichž mezi nejvýznamnější můžeme zařadit Severní Ameriku, Asii a Ukrajinu. V současné době přichází pro značku Royal Czech Beer další výzva, kterou je prosazení se na trhu tuzemském. Radek Trojna si plně uvědomuje náročnost tohoto plánu, a proto do svého týmu dosazuje uznávané pivovarské odborníky, jmenovitě sládka Ing. Petra Hostaše, technologického konzultanta Rudolfa Junga a odborného konzultanta Ing. Rudolfa Junga, kteří jistě pozvednou značku ještě výše. Za necelých 10 let existence ušla společnost Royal Czech Beer dlouhou cestu. Jistě by to nezvládla bez MZE, kterému bychom touto cestou rádi poděkovali, bez každého jednotlivého zaměstnance a bez vás, konzumentů. I když je momentální globální situace více než složitá, my věříme, že každým vyrobeným hektolitrem piva značky Royal Czech Beer přispíváme k lepšímu světu. 

O dalších informacích, novinkách, plánech a produktech společnosti Royal Czech Beer se dočtete na facebookové stránce RCB: "Mé putování s královským pivem."

cszh-CNhrdanletfifrdeelhugaitjakolvltnoplptruslessvukvi

© ROYAL CZECH BEER
created by pixelhouse.cz